Yeni Android “Lollipop” adını taşıyacak

Bugün düzenlenecek olan Google I/O 2014 kapsamında tanıtılması beklenen yeni Android versiyonunun Android Lollipop adını taşıyacağı belirtiliyor.

İnternet devi Google‘ın merakla beklenen yeni ürünlerini tanıtacağı Google I/O 2014 etkinliğine saatler kala, etkinlikte tanıtılması beklenen yazılım ve donanımlar hakkında yeni detaylar internete sızmaya başladı. Google’ın mobil işletim sistemi Android‘in Android L kod adıyla anılan yeni versiyonundan ilk görüntülerin dün internete sızmasının ardından, şimdi de yeni Android versiyonunun ismi ortaya çıktı. İnternete sızan bilgilere göre yeni versiyon Android Lollipop adını taşıyacak.

android-lollipop

Android işletim sistemi için daha önce de Cupcake, Donut, Froyo, JellyBean ve KitKat gibi tatlı isimlerini kullanan Google’ın yeni işletim sistemi için seçimi Lollipop oldu. Android Lollipop isminin ortaya çıkmasını sağlayan Twitter iletisinde bir de, yeni işletim sisteminin logosu olduğu tahmin edilen görsel paylaşıldı. Android yöneticisi Sundar Pichai tarafından Google I/O 2014 kapsamında tanıtılacak olan Lollipop’un kullanıcılara hemen sunulmayacağı ve sonbahar aylarına kadar bekleneceği daha önce açıklanmıştı.

Kaynak:Mynet

Paylaş