• Home »
  • Uzay »
  • Turksat: Televizyonunuzun ayarlarını değiştirmeyin!

Turksat: Televizyonunuzun ayarlarını değiştirmeyin!

Televizyonlara Türksat 4A ayarı ertelendi!
Türksat 4A’nın faaliyete geçmesi nedeniyle planlanan televizyon kanallarının frekans değişikliği ertelendi. Sebebi Ramazan ayı ve vatandaşlar ile yayıncı kuruluşlardan gelen yoğun talep.

Bu yılın başında uzaya gönderilen ve yörüngesine oturarak faaliyetlerine başlayan Türksat 4A uydusu ile beraber televizyon yayınları da bu uydu üzerinden yapılacaktı. Yeni uyduyla beraber televizyon kanallarının yayın bilgileri de değişecek. Normalde 14 Temmuz’u 15 Temmuz’a bağlayan gece yapılması planlanan geçişle yeni frekans bilgileri kullanılmaya başlanacaktı.
turksat-4a

Türksat, gönderdiği bir basın duyurusu ile değişikliğin ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı. Ertelemeye sebep olarak Ramazan ayı ve kanallardan gelen talep gösterildi. Türksat’ın açıklaması şöyle:

“Türksat4A haberleşme uydusunun 42° Doğu yörüngesinde hizmete girmesiyle birlikte, 14 Temmuz 2014 Pazartesi (bugün) gece yarısı gerçekleştirilmesi planlanan televizyon frekans değişikliği, Ramazan ayı nedeniyle, vatandaşlar ve yayıncı kuruluşlardan gelen yoğun talep üzerine ileri bir tarihe ertelenmiştir.”

Kaynak: Turksat

Paylaş